Nové technológie v energetike

Nové technológie v energetike

Minulý týždeň televízia TA3 odvysielala reláciu Ekonomika+, ktorej hosťom bol náš generálny riaditeľ Florián Kevický.

Témou boli nové technológie v energetike a ako ich naša spoločnosť Ipesoft vníma za posledných 30 rokov, čo sme na trhu.

"Zavádzanie nových pravidiel a regulácia EÚ prispievajú dnes k tomu, že na trhu energetiky vznikajú nové služby, nové produkty a pomáhajú nám všetkým k tomu, aby sme mohli podnikať na tomto trhu, aby sme dokázali lepšie využiť zdroje a prostriedky, ktoré máme, technológie alebo trendy EÚ byť zelený a starať sa o našu krajinu a prostredie, v ktorom žijeme ďaleko hospodárnejšie.“

Prešli sme liberalizáciou trhu s elektrinou a „ako jedna z mála spoločností sme vo výraznej miere prispeli k tomu, aby to fungovalo tak, ako to dnes funguje, a zároveň nám to pomohlo, aby sme ako jedna z mála spoločností sa to naučili, pochopili základné princípy a vedeli to aplikovať.“

Našími technologickými riešeniami pomáhame veľkým spoločnostiam v energetike, priemysle a doprave. Tieto riešenia sú prevažne budované na našich vlastných technológiách, tzn. nekupujeme technológie alebo softvéry tretich strán, len výnimočne.

" Väščinou si tieto veci robíme sami, pretože pri tak dynamických zmenách, ktoré sa dnes dejú, by sme si nemohli dovoliť byť odkázaní na softvérovom riešení tretích strán, ktoré sa aktualizuje raz za rok ."

Celý rozhovor si môžete vypočuť tu.

IPESOFT novinky

Informácie o aktuálnom dianí v našej spoločnosti: