Energetická konferencia TA3

Rok 2023 sme ukončili energetickou konferenciou TA3 na tému Zelené riešenia pre biznis a energetiku, na ktorej sa stretlo množstvo spíkrov.

Jedným z nich bol aj náš CEO Florián Kevický, ktorý v úvode diskusného panela rozprával, ako sa nestíhame čudovať, ako technológie v energetike napredujú.

"Energetika nebola zrovna takým odvetvím, ktoré bolo nejakým agresívnym hráčom. Tie najmodernejšie technológie ste mohli vídať v telekomunikáciách a bankovníctve a možno v bezpečnosti vojenských technológií. V súčasnosti to ale energetika celkom slušne doháňa a nie je to spôsobené len vojnou na Ukrajine, ale celkovou koncepciou Európskej únie."
Energetická konferenia TA3 - Zelené riešenia pre biznis a energetiku

„V súčasnosti sa veľa peňazí investuje do vývoja nových technológií aj v tejto oblasti a my napredujeme a napredujeme v technológiách ako som spomínal s umelou inteligenciou, kde sa snažíme predikovať rôzne veci, ktoré pomáhajú výrobcom a organizátorom trhu s energiou k tomu, aby dokonalejšie vedeli riadiť“

„Robíme technológie aj pre plyn. Plyn sa dá uskladniť, ale elektrika nie. Keď zoberiem dá sa trošku s baterkami, ale súčasné technológie batérií ešte neumožňujú uskladnenie takého množstva energie, ktoré by nám koncepčne dokázalo pomôcť riešiť problém s nedostatkom elektrickej energie. Baterky pomáhajú trošku regulovať a vykrývať isté nedostatky, ale elektrická energia sa musí riadiť v čase. To znamená, keď niekto vyrobí, bolo by fajn, aby niekto zrovna také množstvo spotreboval.“

Ipesoft na energetickej konferencii TA3

No a my ponúkame trhu technológie, ktoré dokážu zabezpečovať informačné toky pre všetkých účastníkov energetického trhu tak, aby sa to čo najlepšie dokázalo prepojiť a aby sme mali čo najmenej strát a aby sme mali čo najmenej potrebu regulovať, aby nám nezhoreli prenosové linky, aby distribučky dokázali absorbovať všetku tú zelenú energiu a preniesť ju tam, kde treba."

Ďakujeme televízií TA3 za pozvanie.

Záznam celej konferencie si môžete pozrieť TU.

IPESOFT novinky

Informácie o aktuálnom dianí v našej spoločnosti: